Bezpečí, jistota a chytrá pojistka do budoucna

Zlato doprovází lidstvo od nepaměti a je tradičně vnímáno jako jedna z nejbezpečnějších investic, která ochrání hodnotu vytvořených finančních úspor. Zlato nikdy nezbankrotovalo, je vzácné a cenné. Pro svou jedinečnost je považováno za bezpečný přístav, který využívají jak investoři, tak samotné centrální banky. Stejnou možnost zajištění máte i vy.

Chci spořit
Bezpečí, jistota a chytrá pojistka do budoucna

Historicky stabilní a bezpečná investice

Objevte klíč k nezávislosti, finanční stabilitě a potenciálně vyšším výnosům

Zlato má dlouhou historii jako platidlo a obchodní nástroj. Lidstvo doprovází téměř 6 000 let. Jeho hodnota přetrvává už po stovky generací. Zajistěte zlatem svoji budoucnost i budoucnost svých dětí.

Dlouhodobě výnosná investice

Zlato je stabilní a bezpečná investice se zajímavým zhodnocením. Je nezávislé na vládních systémech i kapitálových hodnotách firem. Jeho cena dlouhodobě roste, proto je po celé generace jedním z nejoceňovanějších prostředků ochrany bohatství a tvorby úspor.

Pojistka proti inflaci i nejistotě

Zlato je účinným ochráncem úspor před dopady inflace. Zatímco kupní síla amerického dolaru klesla za 80 let o 95 %, zlato si svou hodnotu drží a narůstá i v dobách ekonomických nejistot, hospodářských nebo politických krizí, kdy klesá hodnota většiny ostatních investic a aktiv.

Uchovatel hodnoty úspor

Neexistuje vedle zlata žádný jiný majetek, který by bezdodatečných nákladů dokázal po generace, století i tisíciletí udržet svoji hodnotu. Unce zlata stačila k nákupu luxusního oděvu ve starověkém Římě stejně jako dnes. 1 300 gramů stačilo v roce 1908 na luxusní automobil a je tomu tak i dnes.

Zlato je vzácné a cenné

Množství zlata je omezené, nelze ho uměle vyrobit. To mu dodává přirozenou hodnotu. Množství ročně vytěženého zlata se od roku 2016 výrazně nemění. Je to tím, že snadno dostupné zlato již bylo vytěženo. Skutečnost, že zlato je obtížnější získat, vede k vyšším cenám zlata. 80 % známých zdrojů zlata již bylo vytěženo. Pravděpodobnost otevření nového zlatého dolu je velmi nízká. Jen méně než 0,1 % objevených ložisek zlata je vhodných pro zahájení těžby.

Poptávka po zlatě roste

Zlato si vede dobře v dobrých i obtížnějších ekonomických obdobích. Pokud se ekonomice úplně nedaří, je zlato vyhledávaným bezpečným přístavem kam investoři přesouvají své rizikovější investice. V obdobích ekonomického růstu zlato těží z rostoucí poptávky po špercích a elektronice, ve kterých zlato také nachází své uplatnění. Globální investiční poptávka po zlatě v posledních 20 letech roste v průměru o 15 % ročně.

Zlato není výsadou králů

Pouhá zmínka o investici do zlata často vyvolává vzpomínku na filmové záběry bankovních sejfů s 400uncovými zlatými cihlami a utvrdí mylnou představu o nedostupnosti tohoto luxusu a bohatství. Zlato ale nezná limity. Můžete ho mít i vy! Stačí využít příležitost. Investiční slitky a mince jsou nabízené ve velikostech od 1 gramu, nakupovat můžete i postupně se spořicím programem iiplan®, a to s pravidelnou platbou už od 100 Kč.

Začněte spořit ještě dnes!

Vybudujte si své rodinné bohatství a sbírejte úrodu ze své investice

Fortuna chci spořit
Centrální banky a zlato

Centrální banky a zlato

Centrální banky používají zlato k ochraně finančních systémů celých národů. Čím nestabilnější je geopolitická a ekonomická situace, tím více zlata do svých rezerv přidávají. Objem zlatých rezerv navyšují již 13 po sobě jdoucích let. V roce 2022 dokonce nakoupily nejvíce od roku 1950, když do oficiálních rezerv přidaly 1 136 tun zlata.

Světová měna a likvidní trh

Od dob starověkých civilizací až do současné moderní doby funguje zlato jako světová měna. Na celém světě nenajdeme žádnou jinou měnu s podobně dlouhou historií. Denní objem obchodů se zlatem dosahuje více než 180 miliard USD. Prestiž a znalost zlata dává jistotu, že ho prodáte kdekoli na celém světě.

Světová měna a likvidní trh
Skutečný majetek ve vašich rukách

Skutečný majetek ve vašich rukách

Investiční zlato ve formě slitků a mincí můžete mít ve svých rukách. V malé hmotnosti uchováte vysokou hodnotu a svůj zlatý poklad snadno přemístíte. S investičním zlatem mizí i další investiční riziko, tedy riziko protistrany. Máte naprostou svobodu v nakládání se svým majetkem a úplnou nezávislost na jakékoli další osobě nebo instituci.

Zlato je jistota ve vašem majetku

Už jste jistě slyšeli rčení: „Nedávejte všechna vajíčka do jednoho košíku“. Platí to i při spoření a investování. Pokud máte ve svém majetku různé druhy nezávislých aktiv, získáte stabilnější a vyšší dlouhodobé výnosy. A zde je zlato opět efektivním pomocníkem. Jeho cena se totiž vyvíjí nezávisle na ostatních druzích majetku. Například pokud klesá akciový trh, zlato má tendenci stoupat. Většina investorů začíná přidáním 5 - 15  % zlata do svého portfolia. Vše ale závisí na vašem investičním cíli a na tom, jak rizikové jsou vaše ostatní investice.

Chci spořit
Zlato
Peníze
Nemovitosti
Zlato je jistota ve vašem majetku

Důvody obliby investičního zlata

Podle globálního průzkumu World Gold Council uvažuje o vytvoření rezervy ve zlatě nebo o jejím navýšení 83 % obyvatelstva. Zlato je totiž jednoduchou investicí pro složité časy. Jeho množství je omezené, jeho cena nezávisí na výkonnosti banky nebo nějaké firmy, historicky si dobře vedlo i v obdobích finančních turbulencí a trh se zlatem je globální a likvidní. Zlato tak hraje klíčovou roli při bezpečném spoření, v  zajištění proti inflaci a při vytváření vyváženého a stabilního portfolia.

Chci spořit
Důvody obliby investičního zlata

Poznejte zlaté jistoty s IBIS InGold

Investovat do zlata dává smysl, především se stabilním partnerem, kterým IBIS InGold se svou více než 25letou historií rozhodně je. Významnost postavení IBIS InGold v celosvětovém obchodu se zlatem dokládá i přímá spolupráce s nejprestižnější evropskou rafinérií a současně s nejprestižnější evropskou mincovnou. Svým klientům přinášíme maximální bezpečí a nejvyšší standardy.

Více jak 80 000 zákazníků

Přímé napojení na rafinérii PAMP a mincovnu The Royal Mint

Prodej zboží a služeb po celé Evropě

Spoření i jednorázový nákup

Zákaznická podpora a servis

Více informací

Prvodržitelství

Právě vy budete prvním a jediným vlastníkem zakoupeného investičního slitku nebo mince.

Garance výkupu

Výkup garantujeme svým zákazníkům přímo ve smlouvě. Zboží, které prodáme, od vás opět vykoupíme.

Nejvyšší kvalita

Dodáváme pouze slitky a mince nejvyšší kvality a ryzosti z nejprestižnějších rafinérií a mincoven.

Bezplatné uložení

Uložení slitků a mincí v trezorech s nejvyšším zabezpečením poskytujeme po dobu spoření bez poplatků.

Hledáte pomoc?

Získejte odpovědi na své dotazy

Otázky a odpovědi

Investiční zlato je speciální forma zlata, která je používána jako investiční nástroj podobně jako například cenné papíry, podílové fondy atp. Jedná se především o zlaté mince a slitky (cihly), které nejsou kupovány ze sběratelských důvodů, ale jako investice, tj. k uložení papírových peněz.


Nejdůležitější charakteristikou je jeho ryzost, která musí dosahovat minimálně 995 jednotek zlata na 1 000 jednotek kovu (ryzost 995) v případě investičních slitků nebo 900 tisícin u investičních mincí. Podmínky pro označení investičních kovů může upravovat legislativa jednotlivých států odlišně. V naší nabídce najdete pouze slitky a mince světově známých rafinérií a mincoven, které získaly akreditaci LBMA. Slitky i mince se chlubí nejvyšší čistotou (999,9) a precizním zpracováním.

Možností, jak nakoupit cenné kovy, je mnoho, ne všechny jsou ale správné. Lákavě nízká cena se může ve finále velmi prodražit.


Investiční slitky a mince byste měli nakupovat pouze u ověřených a spolehlivých partnerů s historií i referencemi na trhu. Je důležité se vyvarovat nákupu od neznámých osob, „garážových“ či čistě internetových společností, které mnohdy prodávají pouze přes své internetové obchody nebo aukce a po nákupu už jejich „prodejce“ ani samotnou společnost nenajdete.


Nekupujte investiční cenné kovy neznámého původu. Prestižní obchodník vám bude garantovat, že jste prvním majitelem slitku, nebude prodávat slitky z výkupu. Sám bude slitky pořizovat od oficiálního výhradního dodavatele nebo rafinérie. Pokud si vyberete výrobce, který je celosvětově nejvyhledávanější a certifikovaný LBMA, jistě neuděláte chybu. Obliba výrobce je garancí kvality a zejména rychlé zpětné likvidity. Prodejce vám musí garantovat také dodání slitků a mincí od zvoleného výrobce.


Samozřejmostí by měla být i garance zpětného výkupu ze strany prodejce. Pokud obchodník nezveřejňuje aktuální výkupní ceny nebo se jimi neřídí, není dobré u něj nakupovat. Stejně tak by měly být dostupné veškeré informace potřebné pro kvalifikované investiční rozhodnutí – předsmluvní informace, návrh smlouvy i ceník poplatků a služeb, které vám může nabídnout. Zvýšenou pozornost věnujte nastavení sankcí a pokut účtovaných při nedodržení smlouvy. Investiční cenné kovy mají poskytovat svobodu a nezávislost a podmínky obchodníka by vám je neměly omezovat.


Investice do cenných kovů mají dlouhodobější povahu, proto je důležitá volba ověřeného a bezpečného partnera.

Všechny zlaté slitky a mince nabízené v obchodě IBIS InGold splňují podmínky pro osvobození od DPH. Podmínky zvláštního režimu pro investiční zlato jsou uvedeny pod § 92 zákona o dani z přidané hodnoty (zákon 235/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů).


„§ 92 Zvláštní režim pro investiční zlato

 • Investičním zlatem se rozumí

  • zlato připouštěné na světové trhy zlata ve tvaru uzančních slitků v podobě cihly nebo destičky s

   • vlastním číslem,

   • ryzostí nejméně 995 tisícin,

   • hmotností připouštěnou na těchto trzích a

   • označením výrobce, ryzosti a hmotnosti,

  • zlaté mince, které

   • mají ryzost nejméně 900 tisícin,

   • byly vyraženy po roce 1800,

   • jsou nebo byly v zemi svého původu zákonným platidlem a

   • jsou obvykle prodávány za cenu, která nepřevyšuje volnou tržní hodnotu jejich zlatého obsahu o více než 80 %.

 • Od daně bez nároku na odpočet daně je osvobozeno dodání investičního zlata v tuzemsku, pořízení z jiného členského státu a jeho dovoz. Osvobození od daně bez nároku na odpočet daně se vztahuje i na

  • investiční zlato s osvědčením pro fyzicky alokované a nealokované zlato,

  • investiční zlato obchodované na zlatých účtech, a to zejména úvěry a swapy zakládající k investičnímu zlatu vlastnické právo nebo právní nárok, nebo

  • termínované obchody s investičním zlatem, včetně futures a forwardů, které zahrnují převod vlastnického práva nebo právního nároku k investičnímu zlatu.

 • Od daně bez nároku na odpočet daně je osvobozena služba osobou, která jedná jménem a na účet jiné osoby, která spočívá v zajištění dodání investičního zlata, jeho pořízení z jiného členského státu nebo jeho dovozu.

Viz též i Směrnice Rady Evropské unie 98/80/ES z 12. října 1998.