Bezpečnostní systém pro identifikaci slitků

VERISCAN™ je unikátní nedestruktivní technologie, která umožňuje okamžité a bezpečné ověření pravosti investičních zlatých slitků a mincí pocházejících z naší partnerské švýcarské rafinérie PAMP.

Tato technologie je prvním bezpečnostním systémem pro investiční kovy na světě. V České republice ji poprvé představila společnost v roce 2016. VERISCAN™ je stejně spolehlivý jako drahé laboratorní přístroje.

Nyní je ověření drahých kovů
Rychlejší
Bezpečnější
Dostupnější
Jednodušší
Bezpečnostní systém pro identifikaci slitků

Vytvořte si bezpečné útočiště pro své úspory

Zlato hrdé na svůj původ

Unikátní povrch zlatých slitků

Každý investiční slitek či mince má svůj jedinečný a nezaměnitelný mikroskopický povrch, který je možné přirovnat k lidským otiskům prstů.

Povrch je zaznamenán ihned při výrobě a zanesen do databáze. Od tohoto okamžiku je možné u zlatých investičních slitků a mincí kdykoliv ověřit, že skutečně pochází z výroby rafinérie PAMP a že nebyly pozměněny.

Není všechno zlato co se třpytí

Padělané zlato je dnes velmi věrohodné a na první pohled ho téměř nelze rozeznat od originálu.

My se snažíme být vždy o krok napřed. Nabízíme vám zlato, které je snadno ověřitelné technologií VERISCAN™. Stačí slitek či minci jednoduše naskenovat přes mobilní aplikaci a propojit se na databázi rafinérie PAMP.

Ověření VERISCAN™ vždy sebou

Stáhněte si aplikaci VERISCAN™ a využijte všech jejich výhod. Nejjednodušší ověření pravosti slitků a mincí máte vždy po ruce. Aplikace je dostupná zdarma.

4,8hodnocení

VERISCAN™ ověří váš slitek nebo minci ihned, bez čekání na výsledek laboratorních testů a prakticky kdekoli. Tuto technologii má patentovanou pouze rafinérie PAMP, a proto ověření funguje jen na slitcích a mincích pocházejících z její výroby, které mají na certifikátu uvedené logo VERISCAN™.

Co skrývá význam slova VERISCAN™?

Verifikace + skenování

Název VERISCAN™ vznikl spojením slov verifikace (ověření) a skenování.

Otázky a odpovědi

Ano, po předchozí telefonické domluvě si můžete nechat pravost slitku ověřit na naší centrále. Ověřit je možné ale pouze slitky a mince z výroby rafinérie PAMP. Série připravené pro tento způsob ověření mají na certifikátu uvedené logo VERISCAN™.

Pravost slitku si můžete ověřit i pomocí aplikace na mobilních zařízení iPhone. Aplikace je kompatibilní s iPhone 7 a novějšími modely se systémem iOS 15 a vyšším.

Povrch každého slitku či mince má unikátní mikroskopickou topografii kovu podobnou lidskému otisku prstu. Analýzu těchto charakteristických vlastností registrovaných produktů využívá technologie VERISCAN™. Každý detail povrchu slitku nebo mince je zachycen při výrobě a je zanesen do databáze. Od tohoto okamžiku se dá snadno ověřit, zda slitek nebo mince pochází z produkce rafinérie PAMP a zda neprošly nějakou změnou či úpravou.


Povrch je zaznamenán jak bez obalu, tak s obalem, jenž je samotným certifikátem slitku. U menších slitků a mincí je povrch zaznamenán z obou stran, u větších slitků je pro lepší identifikaci a zvýšení spolehlivosti uložen do databáze záznam všech šesti stran slitku.


K ověřování může docházet opakovaně, například při změně majitele. VERISCAN™ vyžaduje aplikaci s přístupem do databáze rafinérie, kde jsou uloženy detaily povrchu jednotlivých vyrobených slitků a mincí. Porovnáním profilu povrchu s digitálním záznamem zachyceným při výrobě dochází k ověření pravosti produktu.


Mezi hlavní výhody nového systému, který okamžitě a spolehlivě identifikuje pravost slitků a mincí pocházejících z rafinérie PAMP, patří nízké náklady, jednoduchá manipulace, a především celistvost testovaného slitku nebo mince. Pro ověření ryzosti a pravosti již není nutné slitek nebo minci roztavit.