Vyměňte peníze za hodnotu a skutečný majetek

Investiční zlato je po celém světě respektováno a ceněno pro svou hodnotu a bohatou historii. Lidstvo provází už déle než 6 000 let, to se žádné měně nepodařilo. Zlato je důvěryhodným uchovatelem hodnoty. Majitele chrání před dopady inflace, ekonomických otřesů a nejistot na trzích.

Vyměňte peníze za hodnotu a skutečný majetek

Investiční slitky a mince

Síla, bohatství, moudrost a rozmanitost

Investiční cenné kovy fungují jako bezpečný přístav. Existuje několik možností, jak je nakoupit, ale jen fyzicky dodané zlato a stříbro minimalizuje i riziko protistrany, protože je máte přímo ve svých rukách.

Slitky

Investiční slitky svým zpracováním připomínají cihličku. Prodávají se zatavené či uzavřené v obalu společně s certifikátem. Investiční slitky většinou obsahují:

Jedinečné číslo (šarže)
Označení výrobce (punc)
Uvedení hmotnosti
Specifikaci ryzosti
Certifikát od výrobce
Popis konkrétních slitků najdete v detailu zboží v obchodě IBIS InGold.

Mince

Investiční mince jsou raženy vládami států a mají statut zákonného platidla. Jsou zdobené zajímavými motivy, které mohou mít i tradiční či historickou hodnotu. Investiční mince většinou obsahují:

Nominální hodnotu
Emisní zemi
Rok ražby
Specifikaci ryzosti
Certifikát IBIS InGold
Popis konkrétních mincí najdete v detailu zboží v obchodě IBIS InGold.

Fyzické investiční zlato může mít různé podoby. Nejdůležitější charakteristikou je jeho ryzost, která musí dosahovat minimálně 995 jednotek zlata na 1 000 jednotek kovu (ryzost 995) v případě investičních slitků nebo 900 tisícin u investičních mincí. Podmínky pro označení investičních kovů může upravovat legislativa jednotlivých států odlišně. V naší nabídce najdete pouze slitky a mince světově známých rafinérií a mincoven, které získaly akreditaci LBMA. Slitky i mince se chlubí nejvyšší čistotou (999,0 – 999,9) a precizním zpracováním.

Sortiment investičních slitků

Zajištění, bohatství, moudrost, budoucnost

Lady Fortuna™

Rafinérie PAMP byla první, kdo své investiční slitky opatřil dekorativním motivem. Právě Fortuna - římská bohyně štěstí je symbolem perfektní kvality výrobků a služeb světového lídra investičních kovů. Slitky PAMP do hmotnosti 100 g s vyraženým motivem Fortuny jsou nejprodávanějšími slitky na světě. Jejich lehká rozpoznatelnost, právě díky ražbě, je zárukou vysoké likvidity u každého obchodníka s cennými kovy.

Materiál

999.9 Fine Gold

Materiál

999.0 Fine Silver

Hmotnost

1,00 g - 1 000,00 g

Vlastnosti

VERISCAN™

Chci nakoupit
Lady Fortuna™
Příslib budoucího štěstí

Příslib budoucího štěstí

Nevídaný úspěch motivu Lady Fortuna™ je výsledkem estetického ztvárnění a jasné symboliky, která je srozumitelná po celém světě.

Krásná Lady Fortuna™ je dokonalým příkladem inovativního a jedinečného přístupu rafinérie PAMP ke zpracování drahých kovů. Spojuje trvalou hodnotu drahých kovů s emocemi, které provází lidstvo od počátku.

Více o PAMP

Symbolika motivu

Motiv vyplňuje celou jednu stranu slitku, je elegantní a přímočarý. Znázorňuje bohyni štěstí a hojnosti s těmito prvky:

  • snop pšenice - symbol blahobytu od starověku po dnešek.

  • zavázané oči - vyjadřují skutečnost, že štěstí je často vrtkavé a někdy obdaří i ty, kdo si ho nezaslouží. Jde o tradiční motiv, se kterým je vždy Fortuna zobrazována.

  • roh hojnosti - vytvořený z pramenů vlasů bohyně je všeobecně uznávaným znamením prosperity a štěstí.

  • natažené ruce se zlatými mincemi, které proudí z rohu hojnosti - mají symbolizovat nejen bohatství a štěstí, ale také sdílení tohoto bohatství s jinými lidmi. Teprve toto sdílení je opravdovým štěstím.

Symbolika motivu
Bezpečnostní prvky

Bezpečnostní prvky

Zlaté investiční slitky vyrobené rafinérií PAMP je možné spolehlivě identifikovat díky unikátní technologii VERISCAN™, která ověřuje původ a pravost produktu a zajišťuje jistotu a bezpečí všem investorům.

Více o VERISCAN™

Nejžádanější investiční slitky na světě

Lady Fortuna™. Vůbec první umělecký design, který zdobil slitky z drahých kovů. Světově proslulý motiv společnosti PAMP je nejpřednějším designem v mimořádné řadě ražených slitků společnosti a zůstává výraznou připomínkou toho, že především optimismus a dobrá vůle vůči ostatním jsou vlastnosti vzácnější než zlato.

Chci nakoupit

Sortiment investičních mincí

Peníze, preciznost, detaily, symbolika

Britannia

Investiční mince Britannia mění definici bezpečnosti na celém trhu s cennými kovy. Představují nejlépe vizuálně zabezpečené mince. Ikonická mince Britannia obsahuje bezpečnostní prvky, díky nimž lze investiční mince snadno ověřit a proměnit v likviditu. Mince Britannia se staly uznávanými a důvěryhodnými po celém světě a získaly obrovskou oblibu u investorů.

Materiál

999.9 Fine Gold

Materiál

999.0 Fine Silver

Hmotnost

1/10 oz – 1 oz (31,10 g)

Chci nakoupit
Britannia
Investice do nadčasové mince

Investice do nadčasové mince

Britannia se na britských mincích objevuje již stovky let. Postavu vznešené, půvabné válečnice vytvořili a na mince provincie poprvé umístili Římané před 2 000 lety. Britannia se v průběhu času vyvíjí tak, aby odrážela národ, který ztělesňuje. Autorem nejnovějšího zpracování motivu, z roku 1987, je sochař Philip Nathan. Jeho krásnou a hrdou Britannii doplňují v úžasném motivu mince pečlivě vybrané symboly představující národní hodnoty – štít jako ochrana, olivová ratolest jako symbol míru a trojzubec vyjadřující vztah k mořím. Tento mezinárodně oceňovaný design se těší velké popularitě a mince v tomto provedení umí razit pouze Britská královská mincovna (The Royal Mint).

Více o The Royal Mint

Vidět znamená věřit

Mincovna The Royal Mint je známá svou schopností spojit nejlepší řemeslné umění s inovativní technologií. Úžasné zpodobnění Britannie od Philipa Nathana bylo vylepšeno o 4 nejmodernější bezpečnostní prvky, které zařadily minci mezi vizuálně nejbezpečnější mince světa.

Vidět znamená věřit
Bezpečnostní prvky mince

Bezpečnostní prvky mince

  • Motiv - skrytý motiv se při změně úhlu mince mění z trojzubce na visací zámek a zpět.

  • Písmo - mikrotext obsahuje slova „DECUS ET TUTAMEN“, což v překladu znamená „ORNAMENT A OCHRANA“.

  • Štít - světlý a tmavý odstín britské vlajky na štítu Britannie je tvořen plynulými liniemi.

  • Pozadí - animace povrhu vytváří při pohybu mince pocit, jako by se vlny za Britannií pohybovaly.

Na vlnách bohatství

Mincovna nesoucí jedno z nejzvučnějších jmen na trhu s drahými kovy The Royal Mint má jasnou vizi. Skloubit bezpečí a eleganci. Právě dokonalou souhrou špičkového designu s britskou vznešeností a neprůstřelnou bezpečností jsou jejich investiční mince Britannia.

Chci nakoupit

Vyberte si prestiž a kvalitu

Nejoblíbenější produkty našich zákazníků

Zajištění maximálního bezpečí při nákupu investičního zlata a stříbra je pro IBIS InGold jednou z priorit. Právě proto má v nabídce pouze slitky a mince od nejrenomovanějších světových rafinérií a mincoven, které splňují nejvyšší kritéria kvality LBMA a vynikají svým zpracováním.

Lady Fortuna 10,00 g
Investiční zlatý slitek

Lady Fortuna 10,00 g

Britannia 10,00 g
Investiční zlatý slitek

Britannia 10,00 g

Britannia ½ oz (15,50 g)
Investiční zlatá mince

Britannia ½ oz (15,50 g)

Britannia 1 oz (31,10 g)
Investiční stříbrná mince

Britannia 1 oz (31,10 g)

Hledáte pomoc?

Získejte odpovědi na své dotazy

Otázky a odpovědi

Možností, jak nakoupit cenné kovy, je mnoho, ne všechny jsou ale správné. Lákavě nízká cena se může ve finále velmi prodražit.


Investiční slitky a mince byste měli nakupovat pouze u ověřených a spolehlivých partnerů s historií i referencemi na trhu. Je důležité se vyvarovat nákupu od neznámých osob, „garážových“ či čistě internetových společností, které mnohdy prodávají pouze přes své internetové obchody nebo aukce a po nákupu už jejich „prodejce“ ani samotnou společnost nenajdete.


Nekupujte investiční cenné kovy neznámého původu. Prestižní obchodník vám bude garantovat, že jste prvním majitelem slitku, nebude prodávat slitky z výkupu. Sám bude slitky pořizovat od oficiálního výhradního dodavatele nebo rafinérie. Pokud si vyberete výrobce, který je celosvětově nejvyhledávanější a certifikovaný LBMA, jistě neuděláte chybu. Obliba výrobce je garancí kvality a zejména rychlé zpětné likvidity. Prodejce vám musí garantovat také dodání slitků a mincí od zvoleného výrobce.


Samozřejmostí by měla být i garance zpětného výkupu ze strany prodejce. Pokud obchodník nezveřejňuje aktuální výkupní ceny nebo se jimi neřídí, není dobré u něj nakupovat. Stejně tak by měly být dostupné veškeré informace potřebné pro kvalifikované investiční rozhodnutí – předsmluvní informace, návrh smlouvy i ceník poplatků a služeb, které vám může nabídnout. Zvýšenou pozornost věnujte nastavení sankcí a pokut účtovaných při nedodržení smlouvy. Investiční cenné kovy mají poskytovat svobodu a nezávislost a podmínky obchodníka by vám je neměly omezovat.


Investice do cenných kovů mají dlouhodobější povahu, proto je důležitá volba ověřeného a bezpečného partnera.

Společnost IBIS InGold má dlouhou historii, na trhu působí již více než 25 let. V současné době poskytuje své služby a investiční slitky a mince dodává po celé Evropě a servisuje více než 80 000 zákazníků. Ve své nabídce má pouze prvotřídní investiční slitky a mince od nejprestižnějších a světově známých rafinérií a mincoven, které splňují podmínky pro členství v LBMA.


IBIS InGold je přímým obchodním partnerem švýcarské rafinérie PAMP i britské královské mincovny The Royal Mint, což dokládá významnost jeho postavení na trhu s cennými kovy.


Velký důraz klade na servis, který poskytuje svým zákazníkům. Každý provozní den od 8:00 do 18:00 hod. je jim k dispozici podpora zákaznické linky. Své služby pravidelně inovuje a modernizuje tak, aby odpovídaly nejvyšším bezpečnostním standardům a pokrývaly potřeby zákazníků.


Za zboží, které prodává, 100% ručí. Zákazníci mají jistotu, že jsou prvními vlastníky nakoupených slitků a mincí a od IBIS InGold mají také garanci, že zboží, které u něj nakoupili, vykoupí zpět.


Více o IBIS InGold najdete zde.

Pokud u nás nakoupíte, získáváte ve smlouvě záruku, že nakoupené slitky a mince od vás vykoupíme zpět. Aktuální výkupní ceny najdete zveřejněné na webu. Nemusíte tedy hledat kupce, stačí se obrátit znovu na nás.


Více o průběhu výkupu najdete zde.